Linksys WRT-320N

Linksys WRT-320N

Linksys WRT-320N

Router Gigabit Wireless-N Dual-Band to wysoka wydajność zarówno w przypadku urządzeń bezprzewodowych, jak i przewodowych. Połączenia bezprzewodowe dają możliwość wyboru pasma radiowego, co zapobiega powstawaniu zakłóceń. Cztery wbudowane porty Gigabit oferują Twoim urządzeniom przewodowym połączenie o dużej prędkości.

Zasięg, na którym można polegać w całym domu. Stosowane w technologii Wireless-N rozwiązanie Multiple in, Multiple Out (MIMO) wykorzystuje odbicia sygnałów, które normalnie zakłócają zwykłe technologie bezprzewodowe, w celu zwiększenia zasięgu i redukcji liczby martwych punktów.

Błyskawicznie podłącz wszystkich mieszkańców swojego domu, nie korzystając z przewodów. Podwójne pasmo radiowe Wireless-N daje Ci możliwość wyboru pasma o najmniejszych zakłóceniach w Twoim obszarze. W każdym z tych pasm gwarantowana jest doskonała wydajność, dzięki której można bez zakłóceń oglądać nadawane strumieniowo filmy, uzyskać płynną animację w grach oraz szybkie transfery danych – a wszystko to przy doskonałym zasięgu i zmniejszonej liczbie martwych punktów. Urządzenie łączy się również z posiadanymi urządzeniami w standardzie Wireless-G, -B, i -A.

Główne cechy:

  • Zgodność ze standardami IEEE w wersji roboczej 802.11n
  • Bardzo duża prędkość przesyłu w sieci bezprzewodowej dla zastosowań wymagających wysokiej przepustowości, takich jak przesyłanie strumieniowe filmów przy udostępnianiu plików
  • Niezrównane zabezpieczenie sieci bezprzewodowej z wykorzystaniem 128-bitowego szyfrowania
  • Zwiększony zasięg sieci bezprzewodowej – dużo większy niż w przypadku urządzeń 802.11g
  • Obsługa standardu Gigabit i usługi auto-crossover (MDI/MDI-X) przez wszystkie porty – bez konieczności stosowania specjalnych przewodów

Podsumowanie

Wydajny router pracujący na dwóch pasmach częstotliwości (niestety nie jednocześnie). Łatwy w użytkowaniu i konfiguracji. Niewielkie rozmiary i możliwość powieszenia na ścianie znacznie ułatwiają zainstalowanie go w pomieszczeniu.

Opis produktu

Router WRT-320N jest najnowszym produktem firmy Linksys. Jego obudowa nie różni się niczym od poprzednich modeli. Nadal wygląda ciekawie. Jest płaska i nieduża oraz ma możliwość zawieszenia na ścianie, stwarza wiele możliwość ulokowania routera w pomieszczeniu. Jak już wcześniej zostało wspomniane WRT-320N należy do urządzeń działających w dwóch zakresach częstotliwości. Może działać w paśmie o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz, ale nie może działać w obu jednocześnie, co jest ewidentnym niedociągnięciem producenta.

Przewodowa transmisja danych odbywa się szybko. To zasługa gigabitowego kontrolera LAN.

Przewodowa transmisja danych odbywa się szybko. To zasługa gigabitowego kontrolera LAN.

Router nie ma złącza USB, co dla dużej części użytkowników jest nie do przyjęcia. Gigabitowe złącza LAN dają możliwość połączenia komputerów w wydajną sieć przewodowa. Jeśli chodzi o pracę routera – w obu częstotliwościach działa podobnie. Stabilny i silny sygnał pozwoli stworzyć pewne połączenie bezprzewodowe, a najnowsze metody szyfrowania danych WPA/WPA2 z algorytmami AES i TKIP pozwolą dobrze nasza sieć zabezpieczyć.

Transmisja bezprzewodowa jest także bardzo szybka. Zarówno D-Link jak i Netgear działają wolniej.

Transmisja bezprzewodowa jest także bardzo szybka. Zarówno D-Link jak i Netgear działają wolniej.

Łatwość konfiguracji przy użyciu dołączonych do urządzenia aplikacji czyni ten sprzęt przyjaznym dla użytkownika. Połączenie urządzeń w sieci z WRT-320N ułatwi również przycisk WPS, dzięki któremu łatwo i szybko stworzymy zabezpieczone połączenie.

Podczas pracy zużywa tylko 7 W. To o 1 W mniej niż Netgear i dużo oszczędniej od D-Linka.

Podczas pracy zużywa tylko 7 W. To o 1 W mniej niż Netgear i dużo oszczędniej od D-Linka.

Podczas testów nie było żadnych problemów z routerem, a wyniki testów wydajności osiągane przez WRT-320N są na bardzo wysokim poziomie. Zakładając, że użytkownik w domu potrzebuje sieci bezprzewodowej i dysponuje kwotą w granicach 300 zł, kupno tego routera będzie dobrą inwestycją.

Reklamy

0 Responses to “Linksys WRT-320N”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: