24.1” Eizo Foris FX2431W-BK

24.1 Eizo Foris FX2431W-BK

24.1'' Eizo Foris FX2431W-BK

Zaawansowany technologicznie monitor dla wymagających użytkowników oraz grafików. Matryca pozwala wyświetlić 96% przestrzeni barw Adobe RGB, a dzięki umieszczonemu na przedniej części obudowy czujnikowi dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych. Tryb przenośny – “Portable mode” – umożliwiający podłączenie konsol i komfortowe granie na całej powierzchni ekranu. Cylindryczny system audio oferuje czysty, dobrze zbalansowany dźwięk z gier, filmów i cyfrowej muzyki. Bogactwo złącz sygnałowych umożliwia podłączanie komputerów, najnowszych konsol do gier lub odtwarzaczy Blu-ray.

FORIS FX2431 wyposażony jest w dwa porty HDMI (High-Definition Multimedia Interface), które umożliwiają nie tylko podłączanie komputerów, ale również najnowszych konsol do gier lub odtwarzaczy Blu-ray. Dzięki gniazdom S-Video i kompozytowemu (Composite) monitor obsługuje również sygnały ze sprzętu AV, takiego jak odtwarzacze DVD, tunery satelitarne czy Sony PSP (PlayStation Portable). Z wykorzystaniem analogowych lub cyfrowych wejść PC oraz HDM do monitora można jednocześnie podłączyć nawet cztery komputery.

Współdzielenie urządzeń peryferyjnych między PC dzięki Auto USB
Dzięki funkcji selektora Auto USB oraz dwóm gniazdom USB upstream monitor FX2431 pozwala na współdzielenie jednego zestawu klawiatury i myszy pomiędzy dwoma podłączonymi komputerami. To bardzo wygodne kiedy nie musisz przepinać peryferiów za każdym razem kiedy przełączasz się między komputerami.

Cylindryczny system audio
Wbudowane 2-watowe głośniki stereo oferują czysty, dobrze zbalansowany dźwięk z twoich gier, filmów i cyfrowej muzyki. Elegancka i solidna, cylindryczna obudowa głośników zapewnia głębokie wrażenia dźwiękowe.

Większa ilość dostępnych rozdzielczości
Nową funkcją w monitorze EIZO FX2431 jest tryb przenośny – “Portable mode” – umożliwiający podłączenie konsoli PSP™ (PlayStation Portable) i granie na niej na dużym, 24-calowym ekranie tego monitora. Natomiast wbudowane gniazda AV umożliwiają wyświetlanie sygnałów w formacie 480i/p np. z konsol o niskiej rozdzielczości, powiększając ich obraz nawet dwukrotnie, bez zniekształceń. Możesz ustawić monitor, aby automatycznie przeskalowywał sygnały PC oraz video pionowo i poziomo lub dopasowywać sygnał z konsoli samodzielnie.

Efekt opóźnienia wejścia zminimalizowany do 1/60 sekundy
Tryb „Thru” umożliwia redukcję efektu opóźnienia wejścia (input lag) do około 1 klatki (1/60 sekundy) zarówno podczas wyświetlania sygnału z przeplotem, jak i w trybie progressive. Jest to szczególnie istotne dla graczy – dzięki temu mogą błyskawicznie ocenić sytuację, bez ryzyka wystąpienia niepożądanego opóźnienia.

Płynne wyświetlanie multimediów
Odtwarzanie tak płynne jak w kinie – Foris FX2431 umożliwia wyświetlanie obrazów w trybie 1080/24p. Dzięki temu jest zdolny do bardzo płynnego odtwarzania materiałów z dysków Blu-ray lub innych źródeł multimediów, bez niepożądanych „drżeń” lub artefaktów.

Krzyształowy obraz dzięki konwersji I/P
Wbudowany w monitor FX2431 układ konwersji I/P (Interlace/Progressive -z/bez przeplotu) minimalizuje artefakty, które zwykle występują przy wyświetlaniu sygnałów video z przeplotem. Układ wykrywa ilość zmian pomiędzy klatkami filmu zawierającego przeplot, aby zastosować optymalną siłę konwersji I/P. Dzięki temu FX2431 zapewnia wyjątkową czystość wyświetlanych obrazów video.

Real Image – Odkryj na nowo świat gier 8-bitowych
Granie w gry retro nigdy nie dawało tyle radości. Funkcja Real Image redukuje rozmycia sprawiając, że 8-bitowe gry są wyświetlane z wyjątkową ostrością.

Tryby PC i wideo
Dla uzyskania optymalnego wyświetlania tekstu, cyfrowych zdjęć, filmów i gier, monitor jest wyposażony w kilka trybów wyświetlania obrazów PC i AV. Pomiędzy trybami przełączysz się za wciśnięciem jednego przycisku na pilocie zdalnego sterowaniadołączonym do FX2431.

Prawdziwe, tętniące życiem kolory
Foris FX2431 umozliwia wyświetlenie 96% przestrzeni barw Adobe RGB. Dzięki temu zdjęcia zrobione aparatami obsługującymi przestrzeń Adobe RGB po wyświetleniu na ekranie monitora zachowują prawdziwe kolory.

Funkcja obraz-w-obrazie
Jednoczesne wyświetlanie obrazu z komputera oraz materiału video z odtwarzacza w oknie pozwala np. surfować po sieci i jednocześnie oglądać wysokiej jakości materiał HD. Położenie okna z sygnałem z drugiego źródła może być regulowane za pomocą pilota.

Funkcja Auto EcoView
Funkcja ta wykorzystując umieszczony na przedniej części obudowy czujnik dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych – ekran nigdy nie będzie zbyt jasny lub zbyt ciemny. Ma to wpływ na zmniejszenie zmęczenia oczu użytkownika, a także obniża zużycie energii do 40% w porównaniu ze zużyciem energii kiedy funkcja Auto EcoView jest wyłączona i jest ustawiony 100% poziom jasności.

EcoView Index – kontrola zużycie energii
Funkcja EcoView wyświetla poziom oszczędzania energii w korelacji z jasnością monitora, aby uświadamiać i zachęcać ludzi do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy EcoView Index jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.

Zerowe zużycie energii po wyłączeniu monitora
Gdy tryb energooszczędny oraz wyłącznik czasowy są włączone, monitory pochłaniają mniej niż 1,3W. Gdy są wyłączone przez główny przycisk zasilania, nie pobierają energii w ogóle.

Cechy produktu:

Producent Eizo
Gwarancja
5 lat
przekątna 24.10 cali
rozdzielczość nominalna 1920 x 1200 piksele
kontrast 1000:1

dynamiczny 2000:1
jasność 360 cd/m²
maks. częst. odchylania pionowego 76.00 Hz
maks. częst. odchylania poziomego 80.00 kHz
wielkość plamki 0.27 mm
czas reakcji plamki 6.00 ms
kąt widzenia pion 178.00 °
kąt widzenia poziom 178.00 °
ilość wyświetlanych kolorów 16.77 mln
analogowe złącze D-Sub 15-pin tak
cyfrowe złącze DVI tak
porty wejścia/wyjścia
  • słuchawkowe
  • S-Video
  • HDMI
  • Composite
  • Component Video
głośniki tak
obrotowy ekran [pivot] nie
spełniane normy jakościowe TCO 2003
kolor obudowy czarny
dodatkowe informacje Kompatybilny z komputerami MAC, Gwarancja 60 miesięcy, Door-to-Door
Reklamy

0 Responses to “24.1” Eizo Foris FX2431W-BK”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: