Nikon CoolPix S1000pj

Nikon CoolPix S1000pj

Nikon CoolPix S1000pj

Nikon CoolPix S1000pj to Pierwszy na świecie kompaktowy aparat z wbudowanym projektorem, który zapewnia wyjątkowy sposób wyświetlania zdjęć i filmów bez użycia telewizora czy komputera. Aparat jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy dotknąć jednego przycisku, aby rozpocząć wyświetlanie ulubionych zdjęć na dowolnej płaskiej powierzchni: na ścianie lub na suficie. Ten smukły i mobilny aparat dysponuje wieloma automatycznymi funkcjami ułatwiającymi robienie znakomitych zdjęć, dzielenie się nimi ze znajomymi i rodziną. COOLPIX S1000pj to przełomowy sposób wyświetlania zdjęć i filmów.

Poniżej publikujemy informację prasową firmy Nikon Polska wraz z danymi technicznymi i zdjęciami nowego aparatu.

COOLPIX S1000pj – pierwszy aparat z wbudowanym projektorem

COOLPIX S1000pj to najnowszy aparat kompaktowy Nikona, który jako pierwszy na świecie posiada wbudowany projektor multimedialny. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,1 mln efektywnych pikseli, 5-krotny zoom optyczny, szerokokątny monitor LCD o przekątnej 2,7 cala.

Nikon CoolPix S1000pj

Nikon CoolPix S1000pj

Projektor zastosowany w modelu COOLPIX S1000pj wyświetla obraz w rozmiarach od ok. 5 do 40 cali (ok. 13 do 100 cm)*. Dodatkowo, do aparatu dołączony jest pilot, który umożliwia wygodne, bezprzewodowe sterowanie funkcjami zarówno projektora, jak i aparatu. Przy korzystaniu z projektora, specjalnie zaprojektowana podstawka pozwala umiejscawiać sprzęt w dowolnym miejscu, by wygodnie oglądać zdjęcia.

Zastosowane w aparacie kompaktowym COOLPIX S1000pj przełomowe rozwiązania technologiczne, jakim jest wbudowany projektor, zapewni użytkownikom nieznany dotychczas komfort przeglądania fotografii oraz ujęć wideo. Dzięki niemu, nie trzeba już przenosić plików na komputer, ani też gromadzić się wokół wyświetlacza LCD aparatu, aby zaprezentować swoje fotografie znajomym czy rodzinie? – powiedziała Katarzyna Romaniuk, kierownik marketingu Nikon Polska.

COOLPIX S1000pj ułatwia robienie odpowiednio ostrych zdjęć dzięki pięciu zaawansowanym funkcjom zapobiegania rozmyciu obrazu oraz optycznej i elektronicznej redukcji drgań (VR). Wysoka czułość ISO 6400 umożliwia zastosowanie krótszego czasu ekspozycji przy mniej sprzyjających warunkach oświetleniowych lub podczas fotografowania szybko poruszających sie obiektów. Funkcja Wykrywanie Ruchu sprawia, że aparat kontroluje szybkość otwarcia migawki oraz ustawienia wartości czułości ISO dla skompensowania ruchu fotografowanego obiektu i drgania aparatu. Aparat wyposażono również w system wyboru najlepszego zdjęcia BSS (Best Shot Selector), który automatycznie wykonuje serię zdjęć i zapisuje najostrzejsze z nich. Model COOLPIX S1000pj posiada także tryb automatycznego rozpoznawania scenerii, dzięki któremu samodzielnie określa rodzaj sceny i dobiera odpowiedni program tematyczny do konkretnego ujęcia. Opcja Śledzenia Obiektów zapewnia natomiast prawidłową ostrość oraz szybką reakcję aparatu podczas fotografowania poruszającego się obiektu, nawet gdy na moment opuści kadr.

Premierowy COOLPIX S1000pj wyposażony został w inteligentny system wykonywania zdjęć portretowych z wykorzystaniem nowej funkcji Miękki Odcień Skóry, która analizuje strukturę skóry fotografowanej osoby, a wykryte niedoskonałości poddaje korekcji. Funkcja Priorytet Autofokusa-Twarz wykrywa do 12 twarzy w kadrze i pomaga ustawić na nie ostrość. Aparat oferuje ponadto szereg innych funkcji służących wygodnemu portretowaniu, jak wykrywanie uśmiechu czy mrugnięcia oczami, redukcja efektu czerwonych oczu oraz ostrzeżenie przed mrugnięciem.

Premierowy model będzie dostępny w dwóch stylowych wersjach kolorystycznych – srebrnej i czarnej. Do sklepów aparat trafi w drugiej połowie września 2009 r.

* Rozmiar wyświetlanych zdjęć zależy od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu


Reklamy

0 Responses to “Nikon CoolPix S1000pj”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: